FŐOLDAL
BEÁLLÍTÁSOK
ELÉRHETŐSÉGEINK
KERESŐ

Ezen az oldalon a MEK fejlesztésével kapcsolatos hírek olvashatók fordított időrendben. Ha valaki levélben szeretné kapni a legfrissebb híreket valamint a könyvtárba újonnan felkerült dokumentumok címeit, az rendelje meg a minden hónap elején megjelenő hírlevelet a https://mek.oszk.hu/mailman/listinfo/mekhirek oldalon. Az elektronikus könyvek és könyvtárak iránt érdeklődőknek pedig a MEK-L listát ajánljuk: archívum és feliratkozás a http://listserv.iif.hu/Archives/mek-l.html címen. A MEK régebbi hírei a korábbi Faliújságon találhatók.


Hírek


2004. 04. 11.
Elindult a MEK 2.0 tükrözése az NIIF egyik szerverén a mek2.niif.hu címen. Az új másolat egyben az első hazai tartalomszolgáltatás a kiépítés alatt levő új, nagysebességű IPv6 hálózaton, melyen a MEK a mekipv6.niif.hu címen "látszik". A Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Program 1995 óta ad helyet az Elektronikus Könyvtár gyűjteményének, az NIIF támogatásával épült fel annak idején a MEK első szolgáltatása.


2004. 03. 25.
A Magyar Tudományos Akadémián tartott sajtótájékoztató keretében mutatták be a nagyközönségnek a MEK Egyesület IHM-ITP2-es pályázatának eredményeit. Ennek lényeges eleme, a "Képzőművészet Magyarországon" online galéria felújítása, kibővítése. Krén Emil régóta ismert és népszerű képtára továbbra is a KFKI RMK kezelésében, de a MEK Egyesület szerverén, új néven, megújult külsővel és megduplázódott állománnyal, több mint 5.100 képpel várja a látogatóit. A pályázat keretében készült el a már említett "Száz szép kép" festményekből összeállított szöveggyűjtemények listája, valamint készülőben van egy Madách virtuális kiállítás is, amelynek munkaváltozata már megtekinthető a pályázat honlapjáról.


2004. 03. 24.
Folyamatban van az OSZK és az MTA SZTAKI közös kivitelezésében egy IHM-ITEM projekt "Nyílt archívumi ajánlások alkalmazási hazai elektronikus könyvtárakban" címmel. A projekt keretében a MEK és más magyar digitális gyűjtemények válnak az OAI protokoll által lekérdezhetővé a Nemzeti Digitális Adattár koncepciója alapján. Kísérleti jelleggel már elérhetővé vált a fejlesztés eredményeként létrejött közös keresőfelület is: http://hektar.sztaki.hu A rendszer működéséről az Irattárban elhelyezett PDF formátumú tanulmányban lehet olvasni.


2004. 03. 19.
Az Irattárban közzétettük azokat a DTD-ket (Document Type Definition) és egyéb, a metaadatok kezelésével kapcsolatos anyagokat, amelyeket a OSZK MEK Osztályán használunk. A https://mek.oszk.hu/html/irattar/dtd.htm címen található leírások elsősorban a digitális dokumentumokkal illetve gyűjteményekkel foglalkozó szakemberek számára lehetnek érdekesek, különös tekintettel a most formálódó Nemzeti Digitális Adattár programra.


2004. 03. 04.
A most átadott VilágHalló rendszer segítségével az elektronikus könyveket online is felolvastathatják maguknak a vak illetve látáskorlátozott felhasználóink. A MEK "vakbarát" változatának honlapján (vmek.oszk.hu) megtalálható a jelenleg meghallgatható dokumentumok teljes listája. A fejlesztést "A magyarnyelvű beszédszintézis alkalmazásának szabványai, online szövegfelolvasás" IHM K+F ITEM 2002, valamint a "Vakok és csökkentlátók számára kialakított navigációs felület és letöltési formátumok a Magyar Elektronikus Könyvtárban" IHM-ITP-2/E 2002 című pályázatok keretében valósítottuk meg.


2004. 02. 25.
Egy Széchényi terv program - Magyar írott és tárgyi emlékek Olaszországban - keretében az OSZK többek között olasz állami könyvtárak hungarika anyagának feltárásával is foglalkozik. Az olasz intézményektől összegyűjtött dokumentumokból Király Péter programozó készített egy kísérleti változatot Thesaurus Hungaricus címen, amely a MEK szerverén kapott ideiglenes otthont.


2004. 02. 23.
Elektronikus Periodika Archivumunk fejlesztése kapcsán együttműködési megállapodást kötöttünk a Miskolci Egyetem Könyvtárával. Az együttműködés lényege, hogy a Miskolcon fejlesztett folyóirat tartalomjegyzék adatbázis (MATARKA) cikk-leírásait összekapcsolja az EPA-ban már teljes szöveggel megtalálható cikkekkel. Az EPA-s folyóiratokban lévő szerző-cím szerinti keresést egy külön keresőoldalon az EPA-ba is beépítettük.


2004. 02. 21.
Az eCompany.hu internetes vállalkozással együttműködve a "100 szép kép" kiállításunkban elhelyezett Feszty körképet egy digitális panorámaképpel egészítettük ki. A panorámakép Quick Time-ban készült és 360 fokban teszi megnézhetővé ezt az egyedülálló történelmi festményt.


2004. 02. 13.
Elkészült és a MEK Irattárból letölthető a MEK osztály 2003. évi éves beszámolója.


2004. 02. 9-10.
Február elején lezajlott az OSZK-ban a MINERVA Plus projekt első, induló találkozója. A rendezvény szervezésében aktívan részt vettek a MEK munkatársai. Az összejövetelről készült beszámoló letölthető a MEK Irattárából.


2004.02.03.
Egy újabb virtuális kiállítás nyílt a MEK Kiállítótermében: A "Száz szép kép" című oldal a MEK Egyesület és a "Képzőművészet Magyarországon" c. gyűjtemény fejlesztői által 2003-ban elnyert IHM-ITP2 pályázat támogatásával készül. Az összeállítás elsődleges célja, hogy szöveggyűjteményt kínáljon a művészettörténetet tanítók és tanulók számára, háttérinformációkat nyújtson egy-egy mű jobb megértéséhez, és egyben felhívja a figyelmet a klasszikus magyar képzőművészet legismertebb vagy éppen méltatlanul elfeledett alkotásaira.


2004.01.26.
A MEK Egyesület ezúton is ismételten megköszöni mindazok támogatását, akik 2002. évi személyi jövedelemadójuk egy százalékát tavaly az Egyesület számára ajánlották fel. A Magyar Elektronikus Könyvtár fejlesztésének támogatására 2004-ben is eljuttatható a 2003. évi személyi jövedelemadó 1 százaléka. Az Egyesület adószáma: 18100277-1-41 Az 1%-ról való rendelkezéshez szükséges űrlap megtalálható az APEH által kiküldött űrlap-csomagban, vagy letölthető a MEK Egyesület honlapjáról illetve a nonprofit.hu oldalról.

Köszönettel: A MEK Egyesület Elnöksége


2004.01.26.
A mai nappal elindul a MEK régóta tervezett és fejlesztett különszolgáltatása, az Elektronikus Periodika Archívum és Adatbázis (röviden az "EPA") a https://epa.oszk.hu/ címen. Jelenleg az EPA 2.0 változatát tesszük nyilvánossá, tesztüzemmódban. Az első fázis az EPA archívum része, ahol magyar folyóiratokat, hírleveket és egyéb periodikus kiadványokat gyűjtünk és szolgáltatunk egységes szerkezetben. Az EPA második, fejlesztés alatt álló szakasza egy kereshető és böngészhető adatbázis lesz. Ebben részint az általunk helyben archivált, részint a távoli (online vagy offline elérhető) elektronikus időszaki kiadványokat fogjuk nyilvántartani.


2003.12.23.
Elkészült a Országos Széchényi Könyvtár és a Közművelődési könyvtárak a MEK-ben - eddig HTML formátumban - már megtalálható Tezauruszának kereshető változata. Az egyetemes és általános Tezaurusz a szakkifejezések mellett földrajzi helyeket, történelem-földrajzi kifejezéseket is tartalmaz. A keresés közben balról és jobbról csonkolás is lehetséges. A címszavak mellett a Tezauruszba ágyazott ETO számokra is lehetséges a keresés, ha előbb egy ETO számra kattintunk a találatok között. A keresőprogramot Király Péter fejlesztette.


2003.12.15.
A MEK2 fejlesztési, átadási és egyéb feladataink miatt sajnálatosan elmaradtak a tételes dokumentum-letöltési statisztikáink. A hiányt a MEK1 statisztikáival a 2003. III. negyedévig bezárólag pótoltuk, a HTML ill. Excel file-ok letölthetőek a MEK1 Faliújságjáról. Hasonló statisztikával készülünk a MEK2 könyvtárban is, ez egyelőre tesztelés alatt van.


2003.12.08-10.
December 8-10. között zajlott a magyar Tartalomipari Szövetség (MATISZ) XIII. konferenciája, a DAT 2003, "Digitális tartalmat mindenkinek" címmel. A konferencián két MEK-et érintő előadás is elhangzott. A Tudásszabványok szekcióban Moldován István a "Dublin Core és egyéb szabványok az online tartalomszolgáltatásban" című előadása, valamint A digitális könyvtár szekcióban Gergály Péter és Drótos László közös előadása "Irodalmi séták - Tématérkép alkalmazása könyvtárakban" címmel.


2003.12.08.
Az OSZK Tudományos konferenciáján két előadás is elhangzott a MEK munkatársai részéről; "Moldován István:
A Magyar Elektronikus Könyvtár megújulása, fejlesztései
" valamint "Tapolcai Ágnes: A Magyar Elektronikus Könyvtár szolgáltatásai látássérült felhasználók számára és az XML-formátum szerepe" címmel.


2003.12.05.
A hollandiai Mikes International elektronikus kiadóval együttműködve jelent meg a MEK-ben első hangzó dokumentum, "Ladik Katalin: Fűketrec" című hangkölteménye. A verseskötet egyszerre érhető el szövegesen, PDF formában és hangzó formátumban, MP3 file-okban, amelyekben a költőnő olvassa fel saját verseit.


2003.12.01-04.
Sikerrel zajlott le a Zrínyi Nemzetvédelmi Egyetemen az INKA által szervezett "Digitális dokumentumgyűjtemények kialakítása" című akkreditált könyvtár-informatikai tanfolyam. A tanfolyamot többségében a MEK munkatársai állították össze és tartották. A 30 órás kurzus a MEK eddigi tapasztalatain alapulva a már digitalizált dokumentumok könyvtárakba szervezésével, azok szolgáltatásával foglalkozott, főként digitális gyűjtemények megtervezéséhez és kivitelezéséhez nyújtott elméleti és gyakorlati ismereteket.


2003.12.01.
Elkezdődött a MEK-be a 100 híres festmény feltöltése. A "Száz szép kép" sorozat a MEK Egyesület és a "Képzőművészet Magyarországon" c. virtuális kiállítás fejlesztői által 2003-ban elnyert IHM-ITP2 pályázat támogatásával készül. Az összeállítás elsődleges célja, hogy szöveggyűjteményt kínáljon a művészettörténetet tanítók és tanulók számára, háttérinformációkat nyújtson egy-egy mű jobb megértéséhez, és egyben felhívja a figyelmet a klasszikus magyar képzőművészet legismertebb vagy éppen méltatlanul elfeledett alkotásaira. A téma iránt mélyebben érdeklődőknek a képek mellett található válogatott bibliográfiákban szereplő könyvek és cikkek tanulmányozását ajánljuk.


2003. 11. 26.
November 26-án Szekszárdon Babits Mihály születésnapján Irodalomtörténeti Szimpóziumot tartottak, ahol Moldován István, a MEK munkatársa is előadást tartott "Babits Mihály a Net-en" címmel. Az előadás bemutatója letölthető a MEK Irattárból.


2003. 11. 27.
Az OSZK, az NIIF és a somorjai Fórum Kisebbségkutató Intézet együttműködése nyomán a http://www.mek.sk/ címen elindult a MEK szlovákiai tükrözése is. Az erdélyi együttműködésünkhöz hasonlóan a szlovákiai magyar kutatóintézet is aktívan segít az ottani kiadványok digitális beszerzésében. Saját kiadványai jelentős részét már el is juttatta elektronikus formában a MEK számára.


2003. 11. 26.
Elkészült és Irattárunkból letölthető "Alapelvek honlapok látássérültek számára is olvasható változatainak elkészítéséhez" című tanulmány, amelyet Pál Zsolt készített. A tanulmány szolgált alapul a MEK közelmúltban nyilvánossá tett vakos felületének elkészítéséhez. A dokumentum kiegészítésként tartalmazza Arató András és Vaspöri Teréz hasonló tanulmányának részleteit, szakvéleményüket is.


2003. 11. 20.
Letölthető a MEK Irattárából és a MEK Egyesület honlapjáról is a PULMAN projekt által elkészített Digitális Útmutató magyar változata. Az Útmutató célja, hogy bevezesse a közkönyvtárakat digitális korszakba, elősegítse, hogy azok hozzájáruljanak az "e-Europe", azaz "elektronikus Európa" megvalósulásához. A mindenkori legfrissebb változat letölthető a projekt Könyvtári Intézetben található magyarországi honlapjáról: http://www.ki.oszk.hu/pulman/dg/


2003. 11. 19.
Elérhetővé vált az új MEK vakok és gyengénlátók számára fejlesztett navigációs felülete a https://vmek.oszk.hu/ címen. Az új felület fejlesztését egy, a MEK Egyesület által nyert IHM pályázat tette lehetővé. Kérjük vak- és csökkentlátó olvasóinkat, hogy az új felületről véleményüket, javaslataikat juttassák el számunkra az info@mek.oszk.hu címre. A borítólapokon található "Online felolvasás" egy másik, párhuzamos fejlesztés eredménye lesz, amelynek elindítását a közeljövőben tervezzük.


2003. 11. 12.
Az MTA SZTAKI-val kötött együttműködési megállapodás keretében megnyílt a MEK alternatív katalógusa a Kistéka rendszerben. Ennek az alternatív katalógusnak az egyik legnagyobb előnye, hogy a keresőszavak jobbról és balról egyaránt csonkolhatók a * jel segítségével (pl. *mechanika*). A jobbról való csonkolás amúgy is kötelező, ha nem írjuk be a teljes címet vagy személynevet (pl. jokai*).


2003. 11. 10.
A ker.eso.hu-val való együttműködés alapján a MEK teljes állománya kereshetővé vált az online könyváruház katalógusait közösen lekereső konyv.ker.eso szolgáltatásban. A MEK katalógusát naponta indexelik.


2003. 10. 20.
A MEK Egyesület honlapján magyarul olvasható a Lundi Alapelveket kiegészítő dokumentum, a Lund Action Plan magyarra fordított változata. A cselekvési terv 2002-ig tartalmazza a konkrét lépéseket, amelyek egy része a MINERVA projekt keretében valósultak és valósulnak meg. A cselekvési terv különös tekintettel a nálunk közelmúltban nyilvánossá tett Nemzeti Digitális Adattár (NDA) koncepció tükrében érdekes olvasmány. Az NDA-nak utóbb megjelent a részletes feladatterve az IHM honlapján.


2003. 09. 18.
A MEK és a Magyar Országos Közös Katalógus (röviden MOKKA) együttműködése keretében ezentúl a MEK-ben lévő dokumentumok lekérdezhetőek a MOKKA adatbázisában is. Mivel a művek digitális verzió önálló leírást kapnak, ezért az elektronikus dokumentumok külön, önálló rekordokban találhatóak. Amennyiben valaki csak arra kiváncsi, hogy az adott műnek van-e digitális MEK változata, akkor a MOKKA kereső felületén a dokumentumfajtát át kell állítania "elektronikus dokumentum"-ra (lásd pl. címben "piszkos fred", dokumentumfajtában "elektronikus dok").


2003. 09. 16.
2002-ben az Országos Széchényi Könyvtár jelentős egyszeri támogatást kapott az Informatikai Kormánybiztosságtól alapvető informatikai fejlesztéseire. A támogatás egy részéből finanszíroztuk a MEK 2.1-es kialakítását, egyéb fejlesztéseinket. A forrás felhasználásáról készített szöveges beszámolónkat nyilvánossá tettük a MEK Irattárában.


2003. 09. 16.
A 2002. évi adóelszámolások kapcsán az adózók kb. 199.000 Ft-nyi összegben ajánlották fel adójuk 1 %-át a MEK Egyesületnek - értesített bennünket szeptember elején az APEH. Ezúton is köszönjük segítőinknek, támogatóinknak a felajánlást.


2003. 09. 02.
Hiller István, a Nemzeti Kulturális Örökség minisztere 2003. augusztus 20-a alkalmából Széchényi Ferenc-díjat adományozott Dr. Mader Bélának, a Szegedi Egyetemi Könyvtár főigazgatójának, a MEK Egyesület elnökének. Széchényi Ferenc-díjban olyan, a közgyűjtemény szakterületen dolgozó szakemberek részesülnek, akik magas színvonalú elméleti vagy gyakorlati tevékenységükkel, új módszerek kidolgozásával és azok alkalmazásával szolgálták szakmájukat.


2003. 06. 30.
A mai nappal a http://mek.iif.hu és a gopher://gopher.mek.iif.hu/ címeken működő régi MEK fejlesztése és gyűjteményének bővítése lezárult. A gyűjtemény továbbra is elérhető marad a régi URL címeken, de a hosszabb távú archiválásra érdemes dokumentumokat - ellenőrzés és javítás után - folyamatosan áttesszük a https://mek.oszk.hu szerveren működő új, 2.1-es verziójú szolgáltatás alá és 2003. július 1. után új dokumentumok már csak ide kerülnek fel. Érdemes a régi MEK-re mutató linkeket lecserélni, ahol csak lehet! A linkelési lehetőségekről bővebben a Kapcsolat oldalon lehet olvasni.


2003. 05. 06.
A Könyvtári Intézet által szervezett DELOS rendezvényen Renkecz Anita a MEK 2.0 leendő új szolgáltatásairól, Moldován István a MINERVA projektről tartott előadást: http://www.ki.oszk.hu/delos/#esemeny


2003. 04. 30.
Góczán Andrea, a MEK munkatársa Szombathelyen, a Berzsenyi Dániel Főiskola rendezvényén tartott előadást a MEK legújabb fejlesztéseiről. Az előadás PowerPoint bemutatója letölthető online irodánkból: http://mektukor.oszk.hu/iroda/konfer/2003/szombathely/


2003.04.25.
Az idei, X. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon Moldován István, a MEK munkatársa "A digitális dokumentumok hosszú távú megőrzéséről" címmel tartott előadást. Az előadás PowerPoint bemutatója és nemsokára remélhetőleg az előadás szövege is letölthető lesz online irodánkból: http://mektukor.oszk.hu/iroda/konfer/2003/konyvfesztival/


2003.04.15.
Az idei Networkshop-on két előadás is szólt az idei MEK fejlesztésekről. Tapolcai Ágnes a látássérült felhasználók számára nyújtott új felületről, tervekről, Moldován István a MEK2.0 digitális könyvtári alkalmazásáról, szolgáltatásairól tartott előadást. Az előadások PowerPoint bemutatója és az egyik szövege (a másik is remélhetőleg mielőbb) letölthető online irodánkból: http://mektukor.oszk.hu/iroda/konfer/2003/networkshop/


2003. 04. 11.
Április 11-én a MEK munkatársa, Moldován István képviselte a Széchényi Könyvtárat az Európa Uniós MINERVA projekt soros ülésén. A projekt az európai digitalizációs politikák koordinálását célozta meg, egy széles körű háló kialakításával, tapasztalatcserékkel, egyéb közös munkacsoportokkal. A projekt folytatását biztosító előterjesztést április 24-én nyújtotta be az EU Tanácsnak a projekt koordinátor, az Olasz Kulturális Minisztérium. Magyarországot a projektben az Országos Széchényi Könyvtár képviseli: http://www.minervaeurope.org


2003. 03.
Szlovéniai magyar írók, költők, alkotók honlapja készült el a muraszombati könyvtárban. Papp József, ottani magyar könyvtáros kollégánk a MEK szlovéniai magyar állományának a fejlesztésében tevékenykedik aktívan. A honlapon összegyűjtve többek között a MEK számára eljuttatott szlovéniai magyar írók műveinek listája található, valamint új kezdeményezésként egy "Szlovéniai magyar irodalmi lexikon": http://sikms.ms.sik.si/Slo_irok_MEK.htm


2003. 03.
Elkészült az EMT gondozásában egy MEK Erdélyi Kapcsolattartó Központ honlap. A honlap az erdélyi kollégákkal való kapcsolattartás, az ottani digitalizálás és elektronikus archiválással kapcsolatos dolgok szervezésére, tájékoztatására fog szolgálni: http://www.emt.ro/mek/


2003. 02. 21.
A Magyar Elektronikus Könyvtárért Közhasznú Egyesület honlapjára felkerült a 2001 évi tevékenységről szóló beszámoló és a 2002. december 6-án tartott közgyűlés jegyzőkönyve: https://mek.oszk.hu/egyesulet/ jkv2002dec.htm


2003. 02. 21.
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium "eVilág" pályázatán a MEK Egyesület által beadott mindhárom pályázat nyert. Pályázatokat adtunk be a B (Digitális kultúra térnyerésének támogatása) C (Határon túli magyar kultúra digitalizálása program) és E (Tartalomfejlesztés a fogyatékossággal élő személyek életminőségének javításáért) pontokra. Pályázatainkban Krén Emil képtárával - http://www.kfki.hu/~arthp/keptar/ - való közös tartalmi fejlesztéseket, a kolozsvári MEK szerverhez - http://www.mek.ro - kapcsolódó határon túli magyar irodalmi művek digitalizálását, valamint az új MEK vakok, csökkentlátók számára való fejlesztéseit vállaltuk.


2003. 02. 19.
A MEK-et felvették a SOSIG (The Social Science Information Gateway) internetes katalógusába, amely egy nyilvánosan hozzáférhető, szelektált címgyűjtemény egyetemi hallgatók, kutatók és a társadalomtudományok szakemberei számára:
http://www.sosig.ac.uk/resource?database=SOSIG&query=1014386191-5401


2003. 02. 14.
A MEK Irattárából letölthető az az útibeszámoló, amely közép-kelet-európai nemzeti könyvtárosok találkozójáról készült. A találkozó a lengyelországi Torunban, 2003. február 3-4-én zajlott "Aktuális tendenciák a digitalizációban" címmel.


2003. 01. 14.
2003-tól a Magyar Elektronikus Könyvtárért Közhasznú Egyesület részére is felajánlható a jövedelemadó 1 százaléka. Az ehhez szükséges nyilatkozat letölthető az Egyesület honlapjáról: http://www.mek.iif.hu/egyesulet. Előre is köszönjük a támogatást!


2003. 01. 14.
Az OSZK és a MEK pályázatot adott be a Hungarológiai Alapkönyvtár c. könyvjegyzékben szereplő művek digitalizálására. A mintegy 3 ezer, többségében nagy terjedelmű kiadvány listája a https://mek.oszk.hu/hungalap/ oldalon található. Ugyancsak itt van lehetőség véleményt nyilvánítani a projekttel vagy az egyes művekkel kapcsolatban, illetve további könyveket is lehet javasolni.


2002. 12. 20.
Az OSZK, az NIIF és az EMT (Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság) együttműködéseként a http://www.mek.ro/ címen elindult a MEK erdélyi tükrözése. Az NIIF-től kapott szerver a romániai hálózatról gyorsabban elérhető, mint a budapesti, így az ottani magyarok könnyebben letölthetik az elektronikus könyveket. Az új gép megteremti a lehetőségét egy erdélyi magyar elektronikus könyvtár létrehozásának is.


2002. 11. 21.
A MEK2-re való közelgő átállásra tekintettel egy PURL azonosítót kapott a központi szolgáltatás a http://purl.org/NET/mek címen, amely a mindenkori fő MEK szerverre mutat. (Jelenleg még a MEK1-re a mek.iif.hu szerveren.) Ezt érdemes linkként vagy könyvjelzőként használni azoknak, akik a MEK2 hivatalos beindulása után nem akarnak bajlódni a honlap címének átírásával. (Beljebb mutató linkekhez ez a PURL cím nem alkalmas.)


2002. 11. 19.
Az OSZK főigazgatója idén nyáron felkért egy bizottságot arra, hogy vizsgálja meg a MEK jelenlegi helyzetét, működését, fejlődésének lehetséges irányait, jövőbeni lehetőségeit, a "hagyományos" OSZK és a MEK kapcsolatát. A bizottság által készített tanulmány letölthető a MEK2 Irattárából.


2002. 11. 11.
Október 21-én egy olasz-magyar könyvtáros találkozó keretében előadás hangzott el a digitális archiválás jelentőségéről és ennek kapcsán a MEK-ről a Római Nemzeti Könyvtárban. Az előadás szövege letölthető az Irattárból HTML-ben valamint a bemutató PowerPoint-ban.


 2002. 08. 01.
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium felkérésére augusztus 2-án előadás lesz az IHM állandó standján a Szigeten a Nemzeti Könyvtár elektronikus szolgáltatásairól és azon belül a MEK-ről bővebben is. További információk a http://www.ihm.hu/ és a http://www.sziget.hu/ web-oldalakon találhatók. Az előadás PowerPoint anyaga elérhető a http://mektukor.oszk.hu/limbo/egyeb/bemutatok/sziget2002/ címen.


 2002. 07. 27.
A MEK Egyesület rendezésében "Többnyelvű keresőrendszerek : Hangzóanyagok digitális könyvtára" címmel Douglas W. Oard, a Maryland-i Állami Egyetem tanára tart előadást 2002. augusztus 21-én 1/2 11 órakor az Országos Széchényi Könyvtár VIII. emeleti tanácstermében. Az előadó honlapja: http://www.glue.umd.edu/~oard/ Az előadás PowerPoint anyagai innen letölthetőek: http://mektukor.oszk.hu/iroda/konfer/2002/maryland2002/


2002. 07. 13.
A MEK gyűjteményének korábban a mek.oszk.hu címen elérhető tükrözése átkerült a mektukor.oszk.hu címre. Kérjük az esetleges külső linkek módosítását! A mek.oszk.hu szerveren ezentúl a MEK 2.0-ás verziója épül.



<<  FŐOLDAL