Wictor CHARON
AZ EMBER KÉT ÉLE Wictor Charon a magyarországi okkult tudományok nagyasszonyának, Szepes Máriának a testvérbátyja, -szellemi útitársa és az elmélyült kutatás kivitelezője. Charon kéziratos hagyatékát felesége, Sínai Magdolna gondozta, majd halála óta közös tanítványuk, Ruzsa Ágota. Első két könyvét Bistey Zsuzsa, Amerikából hazatért szellmi tanító rendezte sajtó alá.
Az életmű első kötete az ember testi és lelki megosztottságát, a fizikai lét és az asztrál lét kettőségének viszonyát tárgyalja. Az emberi élet alapkérdéseire a vallás, a tudomány és a filozófia mellett az okkultizmus is keresi a választ. Wictor Charon a hermetikus filozófia mesterének tanításai alapján alkotja meg saját rendszerét. Hermész Triszmegisztosz három - testi, asztrális és mentális - síkra osztotta az embert. A kötet elsősorban a középső, az asztrális síkkal foglalkozik, amelyhez minden ember utat találhat álmaiban vagy meditáció közben. Ilyen úton érintkezhet kedves halottaival, idézheti fel előző élete emlékeit, sőt kivételes esetekben kettős életet is élhet. A lélek
halhatatlan és a keleti vallásfilozófiák értelmezéséhez hasonlóan állandó reinkarnációban vesz részt. A szerző szerint minden ember fogantatásától kezdve ifjúkoráig átéli egész eddigi életfolyamát, s az inkarnáció létével magyarázhatók az emberi zseninialitás és az őrültség bizonyos válfajai is. De a legtöbb esetben tudattalanul éli át egész múltját, amit különféle meditációs technikákkal tudatosan felszínre hozhat, az asztrállétről is bizonyság szerezhető meditációval. Természetesen ezeknek az "utazásoknak" megvannak a maguk veszélyei, csak kellően felkészült, meditációban jártas, mester által tanítvánnyá avatottak számára biztonságos. A kisebb, veszélytelen meditációk végzését ugyanakkor mindenki számára ajánlja a szerző, melyek segítségével feltárhatja álmait, megismerheti múltját és jövőjét. - A kötet az ezoterikus tanítások iránt nyitott olvasók figyelmére érdemes.
|